28.9.2018 ABC Braník U19 - Union Vršovice U19 2:3 (2:1)

28.09.2018 12:13

V pátek 28.října nás čekalo hodně důležité utkání proti zatím druhému týmu tabulky Přeboru – týmu Union Vršovice. Soupeř zatím neztratil stejně jako my ani bod a navíc měl o zápas méně. Věděli jsme, že nás nečeká snadný úkol, ale výhra byl jednoznačný cíl. Ostatně jako vždy.

První komplikace přišla už před zápasem, kdy jsme na poslední chvíli museli změnit plánovanou sestavu. Možná i to ovlivnilo zejména začátek zápasu, ale vlastně celý první poločas. Byť jsme ho paradoxně vyhráli 2:1. Od první minuty byli aktivnější hosté, hráli rychleji a s větším důrazem. Když už se nám jakžtakž podařilo probudit se a trochu srovnat obraz hry, přišla 12.minuta a v ní vedoucí branka hostů. Naštěstí s námi příliš neotřásla, kluci bojovali a přišla i odměna v podobě dvou branek Filipa Joziče. Nejprve ve 20.minutě srovnal skóre po chybě v rozehrávce obrany Vršovic a ve 29.minutě obdobně dostal branický tým do vedení.

Vstup do druhé půle byl v našem podání o něco lepší. Na jejím úvodu jsme předvedli naši nejlepší pasáž dnešního zápasu. Minimálně dvacet minut jsme byli lepším týmem, bohužel se nám to nepodařilo potvrdit gólově. Zároveň jsme právě po těch zhruba dvaceti minutách polevili a dali prostor hostujícímu týmu. Ten několikrát zahrozil směrem k naší brance, ale naší obraně a Adamovi Palečkovi v bráně se podařilo příležitosti vršovických odvrátit. Bohužel jsme ale vyrobili dvě poměrně zbytečné chyby těsně před naší šestnáctkou, po kterých následovaly přímé kopy. Oběma jsme napoprvé odolali, ale z odražených míčů soupeř dokázal vždy skórovat a strhnout vedení a konečné vítězství na svoji stranu.

První prohra v sezóně nás samozřejmě velmi mrzí. Soupeř byl možná právě o tu jednu branku přece jen lepší a tak mu nezbývá než pogratulovat k výhře. Je před námi ale ještě velká porce zápasů a v nich se musíme snažit tento bodový výpadek nahradit.

Kompletní výsledky ZDE

Branky:                20. Jozič Filip, 29. Jozič Filip

Sestava:              Paleček – Štěrba, Řemenář, Trachta, Čihák – Nsingani (46.Plánička), Vilkner (80. Procházka), Žůrek, Jozič – Hour, Vohralík (76.Kařízek)

Střely:                  9:12 (4:6)

Rohy:                   2:3 (0:2)

Fauly:                  16:10 (10:3)

Ofsajdy:               2:4 (2:2)

Žluté karty:          2:0 (1:0) 37.Čihák, 69.Trachta

Komentář soupeře:

6.KOLO - ABC Braník - SD 2:3 (2:1) A je to tu "Zápas podzimu", ve kterém se utkal první s druhým týmem tabulky na hřišti Braníka a byl jednoznačným šlágrem tohoto kola. Již před sezónou většina bookmakerů viděla tato mužstva jako favority přeboru Prahy staršího dorostu a to se také naplnilo. Sledovali jsme zápas té nejvyšší kvality v této soutěži, k čemuž přispěla obě mužstva. Hrálo se nahoru dolů, nasazení, rychlost a důraz byly na vysoké úrovni. Nyní již k samotnému zápasu, od prvních minut to bylo velmi vyrovnané a první brankovou příležitost jsme si vypracovali až ve 12.minutě, to když Ota v úniku dva na jednoho (s Barym) špatně vyřešil rozhodující přihrávku. Nemuseli jsme však toho dlouho litovat, neboť již o minutku později se Míša Bareš uvolnil po pravé straně a přesnou přihrávkou našel na šestnáctce zcela volného našeho kapitána Jenderku, který z první vypálil, jeho střelu, kterou stačili soupeřovi obránci zablokovat, ale na následnou dorážku byl krátký i jejich gólman 0:1. V této chvíli se začala převaha trošičku dostávat na naše kopačky a v 15.min. po centru Jirky Pejchara z polovina hřiště nás mohl Jéňa Šimr dostat do dvou gólového vedení, krásně si zpracoval centr, ale i jeho následnou střelu zablokovali domácí zadáci. V 17.minutě jsme předvedli překrásnou akci opět po pravé straně po ose Bareš, Blín, Giogas a jeho centru se dostal k zakončení Bary, trefil však jen dobře postaveného brankáře Braníka, který stačil jen vyrazit před sebe, na číhajícího Pazderu, tomu ovšem stačili míč v posledním možném okamžiku ukopnout (my už řvali gól). Ve 20.minutě ovšem přišla pro nás studená sprcha - domácí založili rychlou akci po své levé straně, náš stoper Jirka Pejchar dobře zakřižoval, ale místo odkopu chtěl situaci řešit fotbalově, jak to již tak bývá v těchto chvílích mu domácí útočník míč vypíchl a postupoval zcela sám na Vojtu, kterého prostřelil 1:1. Z tohoto okamžiku jsme se brzo oklepali a v 24.minutě po rohu Mrkvičky Krupka hlavičkoval těsně nad domácí branku. Ve 29.minutě přišla pro nás další "morová " rána, Braník po levé straně postupoval k našemu vápnu, Pejchar vyrazil proti balónu, ovšem v rozhodujícím okamžiku na kluzkém terénu uklouzl. Domácí útočník nikým neatakován tak v pohodě doběhl na velké vápno a střelou na vzdálenější tyč ztrhl vedení na stranu Braníka 2:1, Vojta neměl sebemenší šanci. No nic, kluci věděli, že musí bojovat dál a opravdu "jezdili po prdeli", tolik ran, co někteří schytali ( o poločase museli pro zranění nuceně střídat Jenderka a Mrkvička) se jen tak nevidí. Konec první půle patřil opět našemu mužstvu a v 39.minutě Blín po dělovce z 25 metrů trefil jen pravou tyč domácí branky (překrásně přímým nártem). Ve 41.minutě postupoval z pravé strany Šimr sám na branku, ale v rozhodující chvilce si míč trošku víc předkopl a zakončoval už jen do brankáře. V poslední minutě pak měl ještě šanci Ota, i on upaloval sám na bránu, domácí zadáci ho vehementně stíhali a při střele mu neumožnili přesně zamířit - vedle levé tyče domácí branky. To bylo do poločasu vše. Do druhého poločasu, jsme byli nuceni udělat dvě změny (již bylo napsáno), ale náš výkon to rozhodně nepoznamenalo. Sice už utkání takové tempo nemělo, ale my si chtěli bod minimálně odvézt. První čtvrt hodina žádné příležitosti nepřinesla , ale již v 61.minutě zahrávali z dobré pozice domácí volný přímý kop, naštěstí jen do naší zdi a následné přečíslení tři na dva vyřešil Ota špatně, místo přihrávky zkoušel štěstí sám. V 68. min. velmi agilně hrající Šimr (co ten toho naběhal) namířil svoji střelu vedle levé tyče, ale v 70. minutě už jsme se konečně radovali. Jirka Pejchar z poloviny hřiště přetáhl svůj centr na zadní tyč, kde se objevil Oťas, vrátil zpět před branku na volného Matyho Blína a bylo vymalováno 2:2. To nás nakoplo, bylo vidět, že remíza není ještě úplně to, co by kluky uspokojilo a hned v 70.minutě měl šancičku opět Ota, jeho křížná střela letěla těsně vedle. Pak ovšem přišla 78.minuta a náš přímý kop zhruba z dvaceti metrů, na něj si hodně věřil opět Ota, nikoho nepustil k jeho exekuci, bohužel nebo naštěstí trefil jen dobře postavenou zeď, od ní se míč dostal k volnému Martinovi Žižkovi a jeho projektil zastavila až síť domácí branky 2:3. To byla radost, další obrat v utkání, tentokráte poslední!! Ještě jsme si v posledních deseti minutách vypracovali jednu příležitost po dlouhém autu Krupky, mířil Borovička vedle. Pak již zazněl jen závěrečný hvizd hlavního rozhodčího. Jestli Vám v komentáři chybí nějaké příležitosti domácích, tak věřte, že ani žádné nebyly, které by stály za zaznamenání. Naše obrana pracovala velmi spolehlivě a zejména Martin Krupka to byl po celý zápas opravdu nosný sloup naší defenzivy, parádní výkon, ale takhle bych mohl opravdu pochválit všechny. Byl to kolektivní výkon, asi opravdu jeden z nejlepších, který jsme s klukama za tu dobu prožili, chlapci "klobouček". Ještě jednou DÍKY VÁM!!!!! Příští mistrovské utkání hrajeme na našem trávníku v sobotu 6.10.2018 od 13:30 hodin s týmem SK Libuš 838, os.

Statistika: 13.min. Jenderka (Bareš) 0:1, 20.min. 1:1, 29.min. 2:1, 70.min. Blín (Giogas) 2:2, 78.min. Žižka (Giogas) 2:3.
Sestava: Smetana - Šimr, Pejchar, Krupka, Mrkvička - Blín, Pazdera, Jenderka, Žižka - Giogas, Bareš Střídali: Bažant, Ursacher, Borovička, Bartoš, Marcin. Nenastoupil: náhr. brankář Blanda. Hráno od nás bez žlutých karet.