29.1.2012 Sparta - ABC Braník 1:10 (1:4)

29.01.2012 20:39

Konečně náš zápas Zimní ligy doprovodilo i skutečně zimní počasí. Před zápasem se Spartou teploměr ukazoval -3 st.C. Do zápasu jsme museli nastoupit se třemi změnami oproti původně nominované sestavě, které byly vynuceny zdravotními indispozicemi. Na naší chuti porvat se se silným soupeřem o dobrý výsledek nám to ale nijak neubralo. Po zápase však naše nálada byla ještě níž než rtuť na teploměrech.

Přitom začátek zápasu a vlastně první dvacetiminutovka byla z naší strany velmi slušná. Byť jsme v 10.minutě prohrávali 0:2, herně jsme drželi se Spartou krok. Ve 12.minutě dokonce Kuba Macho snížil na 1:2. S dalšími několika šancemi jsme ale nenaložili dobře. Zápas nakonec zlomily dva rozhodující momenty. Nejprve šel za stavu 1:3 sám na branku Sparty Theo Caban a její brankář gólu zabránil rukou mimo pokutové území. Píšťalka rozhodčího ale zůstala němá. Z protiakce jsme inkasovali gól na 1:4. Další důležitý okamžik přišel v podobě dvou rychlých gólů na začátku druhého poločasu. Tento úder zasadil ránu zejména psychice našich hráčů a zbytek zápasu už byl jednoznačně v režii Sparty a jedinou otázkou bylo, kolik branek do naší rozložené obrany ještě vsítí. Nakonec soupeř dosáhl pro nás potupné „desítky“ a spravil si tak chuť po včerejší drtivé porážce od našich 2001. My jsme na zklamání z prohra zapomínali třemi hodinami fotbalu, florbalu a nohejbalu v Sokolovně.

Branka:            Macho

Sestava:           Klomínek – Kejha, Douša – Štróbl – Caban, Mařík a Macho, Khomyn – Přibyl – Vacek, Zika