29.10.2017 ABC Braník - FC Přední Kopanina 3:0 (1:0)

29.10.2017 15:44

V rámci 8.kola Přeboru jsme v neděli 29.října přivítali na domácím hřišti mužstvo Přední Kopaniny. Zápas byl silně ovlivněn počasím, velmi silný vítr po celé utkání znemožňoval v podstatě cokoliv. Už vykopnout od brány nebo rozehrát roh bylo uměním, protože míč na místě prostě stát nechtěl.

Úvod zápasu byl obzvlášť z tohoto pohledu z naší strany celkem obstojný. Soupeře jsme drželi na jeho polovině. Dobrý nástup do zápasu jsme potvrdili v 10.minutě, kdy svoje sólo po pěkné přihrávce od Artura Fryša zakončil lobem přes brankáře Tonda Chlum. Přestože nás gól lehce ukolébal a naše tempo hodně opadlo, tak i nadále jsme měli míč pod kontrolou spíš my. Druhou branku se nám ale do přestávky přidat nepodařilo. Ve dvou největších šancích jsme jen nastřelili gólmana hostů. Hubené vedení 1:0 nám kdovíjakou jistotu do druhého poločasu, ve kterém jsme měli hrát proti větru, nedával. A to ani přesto, že soupeř během první půle na naši branku nevystřelil ani jednou.

Podobný průběh měl i druhý poločas, byť hosté s větrem v zádech byli daleko častěji na naší polovině. Všechny nebezpečné situace ale obrana hasila už daleko od naší branky. My jsme naopak spálili několik slibných příležitostí a když už gól padl, tak ho hlavní rozhodčí pro ofsajd neuznal. Až v 60.minutě prostřelil z hranice velkého vápna vše, co mu stálo v cestě, Jáchym Zvelebil.

Následovalo krátké přerušení hry a úprk hráčů na střídačku a diváků do restaurace kvůli krupobití. Zbytek utkání už se odehrával v podstatě jen z povinnosti a až v poslední minutě Filip Čihák střelou odraženou od bránícího soupeře uzavřel na konečných 3:0 pro naše barvy.

V podmínkách v jakých by doslova psa nevyhnal, jsme si nakonec po nijak úchvatném výkonu připsali další důležité tři body a v neúplné tabulce se posunuli na 6.příčku.