3.11.2018 SK Zbraslav U19 - ABC Braník U19 0:2 (0:0)

03.11.2018 18:21

Kdo čte moje komentáře pravidelně, ví, že rozhodčí komentuju jen ve výjimečných případech. Dnes jsme sice byli svědky dalšího tragikomického výkonu, ale nebudu tím dál ztrácet čas. Rozhodčí k fotbalu patří spolu s jejich chybami, neuměním a nebetyčnými egy. O to víc si náš tým dnes zaslouží pochvalu, že i s tím se vyrovnal a získal na Zbraslavi důležité 3 body.

K zápasu jsme jeli hodně oslabeni, v podstatě jen se sedmi hráči základní sestavy staršího dorostu. Zbytek posílil souběžně hrající B-tým mužů. Posíleni o mladší dorostence jsme i tak chtěli bodovat naplno.

Zápas se hrál na podmáčeném trávníku, což hodně ovlivnilo naší hru. Od začátku zápasu jsme se tlačili dopředu, ale naše akce ztroskotávaly na vyztuženém obranném valu domácích. V rozhodujících momentech nám ani nepřálo štěstí a často nám míč odskakoval. Tudíž jsme, i protože domácí se k žádnému vážnějšímu ohrožení naší branky nedostali, šlo do kabin za bez brankového stavu. Komplikací bylo vyloučení Zdeňka Houra ve 35.minutě po druhé žluté kartě.

I v deseti jsme byli po celý druhý poločas znovu aktivnější, drželi jsme míč na svých kopačkách a snažili se otevřít skóre. To se podařilo až Ondrovi Vilknerovi v 53.minutě. Těsné vedení sice neznamenalo žádnou velkou jistotu vzhledem k přesilovce domácích a nevyzpytatelnému terénu. Přesto se nám dařilo udržet hru daleko od naší branky a žádnou nebezpečnou situaci nepřipustit. A v 90.minutě našel skvělou křižnou přihrávkou Lukáš Bergman Kubu Macha a ten tváří v tvář domácímu brankáři chladnokrevně míč uklidil k tyči. Vzápětí přišel závěrečný hvizd rozhodčího.

Zápas byl dnes skutečnou zkouškou charakteru a trpělivosti. Na těžkém terénu bylo složité prosadit se fotbalově. Kluci to ale zvládli a body mají vysokou hodnotu.

Kompletní výsledky ZDE

Branky:                53. Vilkner Ondřej, 90. Macho Jakub

Sestava:              Mařík – Procházka, Trachta, Zika, Štěrba – Hour, Čihák, Chlum, Srba (65. Macho) – Vilkner, Vohralík (75. Bergman)

Střely:                 3:16 (2:6)

Rohy:                  3:9 (1:7)

Fauly:                 8:9 (2:7)

Ofsajdy:              0:4 (0:2)

Žluté karty:         3:3 (0:2) 35.+35. Hour = ČK, 80. Chlum

Pavel MAŘÍK