3.6.2018 ABC Braník - FC Zličín 2:2 (1:0)

03.06.2018 17:54

V neděli 3.června jsme přivítali na domácí trávě nepříliš oblíbeného soupeře ze Zličína. Poslední zápasy s ním byly vždy vyrovnané a ten podzimní vinou rozhodčího i poměrně vypjatý. Naše sestava pro dnešní utkání byla poznamenaná řadou absencí, ať už vlivem zdravotních problémů, školních povinností nebo trestů z minulého kola. Přesto jsme chtěli pokračovat v sérii výher z posledních zápasů.

První poločas nasvědčoval tomu, že by se tak mohlo stát bez větších komplikací. Soupeře, který zahájil zápas nešťastnou srážkou svých dvou hráčů, z nichž jeden musel odjet s rozbitou hlavou sanitkou do nemocnice, jsme zatlačili na jeho polovinu a po celý poločas v podstatě k ničemu nepustili (poměr střel 12:1). My jsme si vytvořili řadu šancí, ale se střeleckou formou jsme se tentokrát nepotkali. Většina střel mířila mimo branku nebo nalezla připraveného gólmana hostů. Výjimkou byla 19.minuta, kdy jsme dokázali reagovat na jeho chybu, rychle jsme rozehráli roh a na vzdálenější tyči zakončil do sítě Dan Srba. Další branky jsme ale bohužel přidat nedokázali a v závěru zápasu toho mohli jen litovat.

Druhý poločas se nám nepovedl. Náš výkon šel spíš dolů, zatímco hosté prokázali větší bojovnost a touhu s nepříznivým vývojem něco udělat. Přesto se nám v 57.minutě podařilo ještě zvýšit naše vedení na 2:0, když Jáchym Zvelebil prostřelil v šestnáctce vše, co mu stálo v cestě. Gól nás měl uklidnit, ale o 3 minuty později přišla studená sprcha v podobě snížení. Přibývalo faulů na naší straně a po jednom z nich jsme inkasovali z přímého kopu, když míč obletěl naši zeď a odrazem od tyče skončil v síti. Po tomto gólu už jsme rezignovali na útočení a podvědomě se spíš snažili udržet hubené vedení. To se nám ale nepodařilo. Náš dnešní úděl zpečetila nešťastná ruka ve vlastní šestnáctce a vyrovnávací gól z nařízené penalty.

I takový je fotbal. Nemůžeme se na nic vymlouvat, výhru jsme v podstatě odmítli sami. Nezbývá než se poučit a pracovat dál. Cílem může být alespoň dohrát jaro bez porážky.