30.4.2011 10,00 Meteor - ABC Braník 3:1 (3:0)

01.05.2011 21:11

Po střeleckém koncertu proti Bohnicím nás čeká trojice zápasů proti těžším soupeřům (Meteor, Admira, Motorlet). S prvním z nich už jsme v podzimním utkání měli problémy a zvítězili jen těsným rozdílem. Přesto jsme chtěli uspět i na hřišti soupeře, nakonec na nás ale zbyla jen hořká pilulka, kterou jsme museli spolknout.

Do utkání jsme vstoupili nejhorším možným způsobem, už v 5.minutě jsme prohrávali 0:2. Nejprve jsme nechali soupeřova útočníka dostat míč před naší prázdnou branku a o dvě minuty jsme zbytečným faulem darovali domácím penaltu, kterou bez váhání proměnili. Z tohoto úvodního šoku jsme se dlouho vzpamatovávali, nakonec jsme ještě do konce poločasu iniciativu převzali my. K přímému ohrožení domácí branky jsme se ale často nedostávali. Naše snahy o průnik k brance ztroskotávaly na hlubokém obranném bloku Meteoru, jehož hráči míče odkopávali do uctivé vzdálenosti. Navíc svými rychlými protiútoky často zlobili naší otevřenou obranu. Ještě do přestávky jsme domácím další hrubou chybou nabídli třetí gól.

Do druhého poločasu jsme přesto šli s odhodláním skóre změnit. Herně jsme měli rozhodně navrch, ale fotbal se hraje na góly a těch se nám nedostávalo. Pohrdli jsme dokonce šancí největší – penaltou. S ubíhajícím časem se z naší snahy stávala křeč a bylo čím dál jasné, že na domácím betonu si zuby vylámeme. V poslední minutě jsme z další nařízené penalty zaznamenali alespoň čestný úspěch. Penaltu se štěstím proměnil Simon Klomínek.

Porážka 1:3 nám tak značně zkomplikovala cestu za konečným medailovým umístěním. Šanci na nápravu budeme mít už ve čtvrtek proti dalšímu silnému soupeři – Admiře

Branka:          Klomínek