30.8.2020 RMSK Cidlina - ABC Braník 5:0 (2:0)

30.08.2020 17:21

V sobotu 30.srpna jsme jeli do Nové Bydžova na hřiště týmu RMSK Cidlina s cílem odčinit nezdar proti Bohemce v 1.kole soutěže. Věděli jsme, že nás čeká těžký úkol, už protože soupeř se v minulém zápase uvedl vysokou výhrou 9:1 na hřišti Vlašimi.

Do zápasu jsme vstoupili aktivně, vysokým presinkem jsme soupeře drželi daleko od naší branky. Naopak jsme to byli my, kdo se dostal do první vážné šance. Už ve 3.minutě však střelu Martina Lebedy ve slibné pozici zblokoval domácí obránce. V 9.minutě zahrozil soupeř, jeho šanci ale včasným vyběhnutím zlikvidoval Kája Mařík. Aktivní pohyb nám ale vydržel jen do 21.minuty, kdy jsme poprvé inkasovali. Míč uprostřed naší poloviny nešťastně přeskočil nohu Romana Bentsy a soupeř přečíslení využil k úvodní brance. Ta námi otřásla, přesto jsme se znovu nadechli a vytvořili si i příležitosti k vyrovnání. Střela Vojty Dyka z 30.minuty branku minula a míč z kopačky Lukáše Ventury v 38.minutě kontroloval gólman soupeře. Bohužel jsme do přestávky inkasovali další direkt. Ve 40.minutě jsme vůbec nepokryli levou stranu naší obrany, kam směřoval křižný balon a soupeřův hráč měl dost času naskórování.  Do kabin se tak šlo za stavu 2:0 pro Cidlinu.

Samozřejmě jsme šli do druhé půle se snahou průběh zápasu změnit. První velkou šanci si sice vytvořili v 54.minutě opět domácí, ale znovu úspěšně proti osamocenému hráči Cidliny zasáhnul náš brankář. V 58.minutě měl zajímavou příležitost Kuba Macho, který se z hranice šestnáctky snažil hlavou přelobovat vyběhnuvšího soupeřova brankáře, míč však skončil mimo branku. O sedm minut později měl obrovskou příležitost Lukáš Ventura, nikým neatakován v nadějné pozici ale mířil nad. Za další dvě minuty bylo rozhodnuto. Míč z přímého kopu za faul před naší šestnáctkou dopadl do skrumáže hráčů v našem vápně a nejlépe se zorientoval soupeřův hráč - 3:0. Tenhle okamžik byl symbolický pro celý dnešní zápas, protože se klasické „nedáš – dostaneš“ o chvíli později opakovalo znovu. Střela Vojty Dyka skončila v 74.minutě na břevně branky domácích a prakticky z protiútoku jsme nabídli obrovskou šanci soupeři, který jí nepohrdl a uzavřel na konečných 5:0. Mezitím jsme inkasovali v 72.minutě branku z přímého kopu, která vymetla šibenici a mohla by aspirovat minimálně na gól kola.

Výsledek je pro nás krutý, protože hráči většinu utkání odmakali a určitě jsme nebyli o tolik horším týmem. Rozhodla ale produktivita. Za celý zápas jsme měli víc střeleckých pokusů než soupeř, ten ale řešil svoje šance s klidem a důrazem, které nám chyběly. Jedeme však dál a není třeba věšet hlavu. Narazili jsme v prvních dvou kolech na velice silné protivníky a naše výkony určitě nebyly propadákem. Je ale na čem pracovat a do dalšího zápasu půjdeme sice pod tlakem, ale s vůlí uspět. V neděli přivítáme v Braníku tým Čáslavi.