31.5.2011 16,30 ABC Braník - Bohemians 1905 0:5 (0:1)

31.05.2011 21:18

Úplně poslední mistrovský zápas v kategorii mladších přípravek sehrála většina našich kluků v úterý 31.května na domácí trávě proti Bohemce. V zápase, který má pro část našich hráčů příchuť derby, jsme si ale vypili jarní kalich hořkosti až do úplného dna. Nedá se říct, že bychom byli vysloveně horším mužstvem, přesto jsme prohráli rozdílem třídy 0:5. A to soupeř na Braník dorazil bez svých nejlepších hráčů. Možná právě to motivovalo hráče Bohemky, kteří dnes šanci dostali, aby jí chytili za pačesy. V psychice byl asi největší rozdíl, protože fotbalově jsme po většinu zápasu nezaostávali.

Začátek zápasu patřil nám, po přímém kopu jsme měli první šanci zápasu. Bohužel jako už poněkolikáté na jaře jsme hned z první soupeřovy šance ve 2.minutě inkasovali. V další šanci v 9.minutě útočník Bohemky minul a dlouhé minuty se nic zajímavého před oběma brankami neodehrálo. Soupeř narušoval naše snahy o kombinaci po celé ploše hřiště a my nedokázali míč posunout dopředu a ohrozit branku Bohemky. Až ve 20.minutě utekl Kája Mařík pomalejšímu obránci soupeře, bohužel jeho střela skončila na břevně branky hostí.

O osudu zápasu se rozhodlo hned na začátku druhého poločasu. V 28.minutě jsme chybovali při našem autu na levé straně a soupeř nabídnuté šance využil. O pět minut později jsme inkasovali potřetí a v následující minutě počtvrté. To jsme nezachytili uprostřed hřiště vlastní výkop. Od té chvíli už bylo celé naše mužstvo v křeči a nedařilo se nám vůbec nic. Míče nám odskakovaly od nohy, u všeho jsme byli později než soupeř. Ve 48.minutě jsme dostali 5.gól a výsledkem 0:5 zápas i skončil.