31.8.2010 Turnaj ABC Braník - 13.místo

31.08.2010 16:41

V poslední prázdninový den jsme se zúčastnili velkého turnaje 16 mužstev na domácím hřišti. Tento turnaj se hrál systémem 5+1, což byla pro většinu našich hráčů naprostá novinka. Turnaj nám celkovým umístěním nevyšel, nicméně tak, jako nám na jaře rozlosování turnaje a hrací systém pomohl k hezkým 6.místům z 16 mužstev, tak tentokrát nám ani 3 vítězství ze 7 zápasů nestačila na lepší než 14.místo, které bylo nejdříve chybně vyhlášeno a následně opraveno na místo 13.

V úvodním zápase jsme narazili hned na velkého favorita Slavii A. Velmi rychle jsme se ujali vedení premiérovým gólem Thea Cabana. I v dalších minutách jsme hráli se soupeřem vyrovnanou partii, přesto jsme nakonec třikrát inkasovali a prohráli přijatelným výsledkem 1:3. V dalším zápase jsme nastoupili proti Příbrami a tentokrát pro změnu velmi rychle prohrávali 0:2. Nakonec však kluci svojí bojovností zápas otočili a zvítězili jsme 4:2. To nás do závěrečného utkání proti Unionu Vršovice (mimochodem prvnímu soupeři v Přeboru) naplnilo vysokým očekáváním. O to větší bylo pak zklamání, kdy jsme po bezkrevném výkonu bez střelby prohráli 0:3. Vzhledem k výsledkům ostatních zápasů jsme v základní skupině skončili na posledním místě.

V semifinále jsme se utkali se 3.mužstvem skupiny D, což byl Zličín. Ani tento zápas nám bohužel nevyšel střelecky. Soupeř využil jediné dvě své vážnějí šance a my, ačkoliv se zápas odehrával převážně na polovině Zličína, gól dát nedokázali. Prohra 0:2 nás odsoudila k bojům o 13. - 16.místo.

Do nich už jsme vstupovali za mírného deště, který se později změnil ve vytrvalý liják, a se změněnou sestavu, kdy se část obránců přesunula do útoku a naopak. Tato změna nám prospěla. Proti slaboučkému Podolí jsme začali hrát daleko víc kombinačně a to se projevilo i vstřelenými brankami. Konečně jsme si napravili chuť a zvítězili 7:0. Dalším soupřem byl Brandýs. Namlsaní úspěchem proti Podolí jsme opět začali laxně a rychle prohrávali 0:2. Skóre se nám ještě podařilo vyrovnat, gól v naší síti 20 vteřin před koncem znamenal ale prohru 2:3. Poslední zápas proti Spartě (ročník 2003) se hrál za skutečně nepříjemného deště. Projevila se hlavně naše fyzická převaha a soupeře jsme udolali 4:2.

 

Výsledky

Základní skupina

ABC      - Slavia A     1:3  (Caban)

            - Příbram     4:2  (Koblasa, Hoza, Krajinskyj, Zika)

            - Vršovice    0:3  

Semifinále

ABC      - Zličín         0:2

Skupina o 13. - 16.místo

ABC      - Podolí        7:0   (Buchta 2, Mařík 2, Caban, Koblasa, Kubeš)

            - Brandýs     2:3   (Mařík, Kubeš)

            - Sparta       4:2   (Hoza 2, Mařík, Caban)

Pár fotek z turnaje naleznete ZDE