4.11.2018 ABC Braník U17 - SK Ďáblice U17 4:1 (3:1)

04.11.2018 15:50

V 9.kole Přeboru mladšího dorostu jsme se poprvé v této sezóně představili na domácí umělce. Ze zápasu jsme měli z několika důvodů lehké obavy. Především naše sestava byla ovlivněna několika absencemi, k tomu měla řada hráčů v nohách včerejší těžký zápas staršího dorostu na Zbraslavi a navíc jsme úplně nevěděli, co se dá očekávat od soupeře, který se v tabulce nacházel jen o jednu příčku níže než my.

Kluci se ale k úkolu pokračovat ve sběru bodů postavili zodpovědně a nepřipustili žádné komplikace, snad s výjimkou troufnu si říct náhodného snížení soupeře na 1:2 z jeho pohledu. Ale popořádku:

Do zápasu jsme nevstoupili úplně dobře. Snad vlivem menší koncentrace jsme předvedli několik nepřesných rozehrávek a dalších individuálních chyb. Naštěstí tato pasáž netrvala dlouho a získali jsme jistotu a začali soupeře viditelně přehrávat. A už v 11.minutě otevřel skóre stejný hráč, který včera střelecky uzavřel zápas staršího dorostu – Kuba Macho. Nejlépe se orientoval ve skrumáži v soupeřově šestnáctce a prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 1:0. Na další branku jsme čekali do 19.minuty. Lukáš Bergman postupoval z levé strany s míčem u nohy na branku soupeře. Místo zakončení ale zvolil nezištnou přihrávku Arturovi Fryšovi a ten už měl snadnou úlohu. Míč uklidil k tyči a vše se zdálo být na velmi dobré cestě. Oba tito hráči se během zbytku prvního poločasu ocitli ve 100%ních šancích, bohužel tentokrát ale bez využití. Výše zmíněný zádrhel přišel ve 26.minutě. Propadli jsme na levé straně hřiště a soupeřův útočník se příležitosti zhostil na výbornou. Míč trefil po zemi přesně na zadní tyč. Klid do druhého poločasu však do našich řad přinesl střelec minulého víkendu – Adam Branžovský. Minutu před koncem napřáhl z relativně velké vzdálenosti, míč přeletěl brankáře a zapadl pod břevno. Do kabin se tak šlo za našeho vedení 3:1.

Ve druhém poločas jsme chtěli přidat další gól a získat tak definitivní klid. Dlouho se nám to nedařilo, místo toho jsme hráli daleko od branky hostí. Dlužno říct, že jsme ale hodně drželi míč ve své moci a soupeři nic nedovolili. Chvílemi to byl skutečně profesorský výkon. Ale i diváci, kteří přišli na góly, se nakonec dočkali. V 60.minutě na 4:1 zvýšil zblízka opět Kuba Macho a jak se ukázalo později, i dnes uzavřel skóre.

Dnešní výkon i výsledek potěšily. Vítěznou šňůru musíme ale potvrdit ve zbylých dvou podzimních zápasech. To nás sice čekají týmy z dolních pater tabulky – Zličín a Střešovice, ale víme dobře, jak ošidné dovedou být takové zápasy.

Kompletní výsledky ZDE

Branky:                11. Macho Jakub, 19. Fryš Artur, 39. Branžovský Adam, 60. Macho Jakub

Sestava:              Huth – Pěchota, Zika, Zvelebil, Macho – Branžovský, Chlum, Srba, Dyk (Karpíšek) – Bergman, Fryš

Střely:                  5:5 (10:3)

Rohy:                   6:2 (4:1)

Fauly:                  10:7 (3:5)

Ofsajdy:               5:0 (2:0)

Žluté karty:          2:1 (0:0) 61. Macho, 75. Branžovský

Pavel MAŘÍK