4.2.2012 Turnaj UMBRO CUP - 5.místo

04.02.2012 14:21

Jedinkrát za tuto halovou sezónu jsme se zúčastnili turnaje UMBRO Cup, který se hraje v Říčanech. Turnaje zde jsou specifické časným začátkem (1.zápas se hraje již v 7:30), krátkou hrací dobou (11 minut ve skupině, zbytek 10 minut) a hrou bez autů.

Zejména 1. a 3.faktor silně ovlivnil náš vstup do turnaje. Kluci v zápase s Neštěmicemi působili ospale a zmateně zároveň. V zápase jsme si v podstatě nedokázali přihrát a míče zbrkle a nepřesně stříleli z velké dálky. Navíc na házenkářské branky, což nemělo nárok na úspěch. Soupeř naopak udeřil dvakrát a zvítězil 2:0. V druhém utkání s Horními Měcholupy už jsme se srovnali alespoň s mantinely a vytvořili si i několik šancí. S nimi jsme ale naložili trestuhodně a trest taky přišel v podobě soupeřova vítězného gólu na 2:1. Tím skončily i naše šance na postup do bojů o medaile. Ve třetím utkání skupiny jsme narazili na Čafku, která byla favoritem, protože oba naše předchozí soupeře porazila (- Měcholupy 5:3, Neštěmice 4:0). Naši kluci ale zabojovali a připsali si hubené, ale cenné vítězství 1:0. Na našem posledním místě ve skupině to ale nic nezměnilo.

V malém semifinále nás čekalo nejdřív mužstvo Hradištka. Kluci nedokázali soupeře přehrát, naopak se stylu jeho hry přizpůsobili. Po bezbrankové remíze rozhodoval až penaltový rozstřel, z našich hráčů v něm uspěl pouze Patrik Štrobl a Honza Kubeš v páté sérii. Jeho gól nás nakonec posunul do souboje o 5.místo. V penaltovém rozstřelu byl úspěšný i Kuba Macho v naší brance.

V posledním zápase o 5.místo jsme narazili opět na našeho úvodního soupeře. Tentokrát už jsme podali výkon podle našich představ, předvedli několik pěkných akcí a vstřelili i 5 branek. Čistým hattrickem se blýskl Ondra Klícha. Škoda jen, že podobně jsme nepřistoupili i k prvnímu zápasu, mohli jsme si odvézt lepší umístění než je konečná 5.příčka. Turnaj vyhrál Meteor před Čafkou a Měcholupy.