5.10.2019 Slavoj Vyšehrad B - ABC Braník 1:3 (1:1)

06.10.2019 20:06

Po první prohře v sezóně jsme si chtěli spravit chuť v 9.kole na hřišti Vyšehradu, kde nás čekalo místní Béčko. Proti ale byl hlavně zdravotní stav našeho týmu. V týdnu jsme netrénovali ani zdaleka kompletní a do samotného zápasu šel po nemoci Tomáš Trachta  a Artur Fryš bez tréninku, resp. pouze s jedním. A vypomoci dnes museli opět i mladší dorostenci, kteří se své šance chopili na výtečnou. Zřejmě i pro domácí byl zápas důležitý. Už protože v jejich základu nastoupili čtyři hráči, kteří byli v minulosti našimi spoluhráči.

Nakonec si odvážíme cennou výhru, z čehož můžeme mít radost. Méně už z předvedeného výkonu, především v prvním poločase. Dojem jsme ale napravili zvýšeným nasazením v poločase druhém, kdy jsme byli jednoznačně lepší a rozhodli o vítězství.

Do zápasu jsme vstoupili bojácně. Neplnili jsme předzápasové pokyny, kdy jsme především nesprávně a málo vykrývaly prostory. Tím jsme soupeři nijak vážněji nekomplikovali rozehrávku a pouštěli ho do koncovky. Inkasovali jsme ale naštěstí jen jednou. Na pravé straně hřiště jsme propadli a Pavel Vodrážka tváří v tvář Kájovi Maříkovi otevřel skóre.

My jsme naopak směrem dopředu nebezpeční nebyli vůbec. Až ve 37.minutě jsme měli první příležitost, ale ani nadvakrát jsme nedokázali po závaru v šestnáctce domácích zblízka dostat míče do sítě. I tak jsme se ale vyrovnání dočkali. Martin Žůrek zachytil ve 44.minutě chybnou rozehrávku soupeře a vybíhajícího Simona Klomínka krásným lobem přehodil a stanovil tak poločasový výsledek 1:1. Pro nás přijatelný výsledek, protože jsme tentokrát skutečně vytěžili z minima maximum.

Druhý poločas už byla jiná káva. Po důrazné promluvě v šatně a změnách v sestavě  tým ožil. Začali jsme se daleko víc a lépe pohybovat a byli jsme daleko úspěšnější v soubojích. A výsledek se dostavil velmi rychle. Už v 56.minutě otočil vývoj zápasu Tomáš Trachta, který se z pravé strany dostal do pokutového území domácích, kličkou se zbavil obránce a prostřelil brankáře Vyšehradu. Všechny statistiky se v druhém poločase obrátily. Dostali jsme se do několika dalších příležitostí, zatímco naše defenziva soupeře téměř k ničemu nepustila. Potřebovali jsme ale obrat v zápase potvrdit třetí brankou a to se povedlo v 74.minutě opět Tomášovi Trachtovi, který zblízka dal razítko na naší dnešní výhru. Domácí ještě zahrozili v 82.minutě, s jejich šancí si ale poradil Kája Mařík. Závěr zápasu jsme si už v klidu pohlídali.

Po všech zdravotních patáliích z posledních dnů má výhra velkou cenu. Už příští sobotu ale musíme potvrdit body i v domácím zápase proti Vršovicím.