5.5.2011 ABC Braník - Admira Praha 1:2 (1:1)

05.05.2011 21:44

Ve čtvrtek 5.5.2011 jsme předehrávali zápas 18.kola proti dalšímu soupeři ze špičky tabulky. A byla to pro nás pořádně hořká pilulka, kterou jsme museli spolknout. Se 14 hráči do pole jsme byli herně o třídu lepší než soupeř, který v podstatě jen míče nakopával, ale na to se fotbal nehraje. Výsledek 1:2 potvrdil starou pravdu, že fotbal nemá logiku.

Po sobotním hororovém vstupu do utkání s Meteorem jsme si tentokrát dali repete. Už ve 20.vteřině (rozehrávali jsme my!) jsme prohrávali po nedůslednosti v naší obraně 0:1. Gól nás ale nepoložil, okamžitě jsme převzali iniciativu a dostali jsme se do několika šancí. Branka hostí ale pro nás byla zakletá. V největší šanci se objevil v 5.minutě Theo Peake, který ale míč skákající na brankové čáře nedokázal dostat do sítě. Vynahradil si to o minutu později, když už míč z blízkosti do brány dorazil. Do konce poločasu jsme byli i nadále aktivnější my, dlouhá řada šancí ale končila všude možně, jen ne v brance Admiry. Nikdo by se nemohl divit, kdyby poločasové skóre bylo 5:1 pro ABC. Do kabin se ale šlo za nerozhodného stavu 1:1.

Druhý poločas se odehrával ve stejném duchu jako první. Fotbalově byli lepší domácí, z jejich snahy vstřelit gól se s ubíhajícími minutami stávala křeč. Veškerá snaha ztroskotávala na pevné obraně hostí nebo na vlastním nedůrazu. Útočníci v dnešním utkání propadli. Navíc se stalo to nejhorší, co mohlo. Deset minut před koncem jsme po jednom z mála závarů před naší brankou inkasovali podruhé. Na naše kluky padla deka, ze které se už po zbytek utkání nedokázali vymanit. Třetí jarní porážka nám s největší pravděpodobností vzala veškeré naděje na konečné umístění na medailových pozicích. Výkon, který jsme předvedli, je alespoň slabou útěchou.

Branka:          Peake

Fotky z utkání naleznete ZDE

Soupeřův komentář z utkání očekávejte ZDE. Nicméně stojí za to i téměř prorocká poslední věta z komentáře k utkání Admira - Bohemians 1905 0:1