5.5.2018 ABC Braník - Loko Vltavín 4:1 (1:1)

06.05.2018 21:35

V pátém jarním kole zavítal na naše hřiště silný soupeř – Loko Vltavín, se kterým jsme na podzim prohráli v deštivém utkání 0:2. O to větší byla dnes naše motivace uspět. A to se nám nakonec zaslouženě podařilo, cesta k úspěchu ale dnes nebyla vůbec snadná, jak možná napovídá výsledek.

První poločas jsme nehráli dobře. Hráli jsme ustrašeně, hodně dozadu a nepřesně. Soupeř napadal naší rozehrávku, byl v řadě soubojů důraznější a rychlejší. Vše podtrhl nešťastný moment v 16.minutě, kdy se střela z velké dálky ve brankovišti odrazila nečekaným směrem a přeskočila Káju Maříka. Chvilku jsme se z tohoto smolného gólu vzpamatovávali a jen tak tak, že jsme o dvě minuty později neinkasovali podruhé. Po několikátých zmatcích v naší obraně jsme pustili hosty do další šance, náš gólman ale odčinil zaváhání, když soupeřovu střelu konečky prstů vyrazil alespoň na tyč. Možná ale právě tento okamžik nás probudil a náš výkon se postupně začal zvedat.  Stále častěji jsme se dostávali na dostřel branky Vltavínu, výrazněji jsme jí ale neohrozili. Až v poslední minutě krásně z levé strany naservíroval do šestnáctky soupeře míč Dan Srba a Vašek Velebil neměl zblízka problém dát důležitý gól do šatny. Stínem první půle bylo zranění soupeřova hráče a následný příjezd sanitky. Podle posledních zpráv se naštěstí nejedná o zlomeninu. Každopádně hráči přejeme brzké uzdravení.

O přestávce přišla v kabině poměrně důrazná domluva. A zaúčinkovala náramně. Navázali jsme na povedený konec první půli a postupně převzali kontrolu nad zápasem. A přišlo i brankové potvrzení naší převahy. Ve hvězdných třinácti minutách třikrát skóroval Vašek Velebil. Nejprve v 59.minutě proměnil sólo po krásné kolmé přihrávce od Járy Ziky, v 66.minutě převzal za půlkou hřiště výkop našeho brankaře a znovu utekl obraně a v 72.minutě uzavřel dnešní skóre znovu po dlouhém sprintu, kdy mu míč do běhu naservíroval Filip Kouba. Závěr zápasu už jsme si pohlídali.

Dnešní výhra byla zasloužená hlavně za druhý poločas, kdy jsme přesvědčili herně i nasazením. Zajímavý zápas jsme viděli i díky soupeři, který se prezentoval fotbalovým pojetím. Stoupající výkonnost budeme ale muset potvrdit příští týden v ranní show na Hájích.