5.9.2010 8,00 ABC Braník - Union Vršovice 3:2 (2:1)

07.09.2010 14:42

V sobotu ráno jsme na domácím hřišti přivítali vítěze loňské 1.třídy a tudíž nováčka Přeboru mladších přípravek – mužstvo Unionu Vršovice. Počasí vyšlo na jedničku a sluníčko všem přítomným dodávalo dobrou náladu.

Už před začátkem utkání se mužstvo nacházelo ve výborné herní pohodě. Pociťovali jsme nejenom výhodu domácího hřiště, ale i faktu, že 5 našich hráčů si již v loňské sezóně mělo možnost vyzkoušet úskalí Přeboru a v neposlední řadě náš tým obohatily přes prázdniny příchozivší kvalitní posily. Očekávání bylo tudíž veliké…

Od 1. minuty utkání jsme také výše uvedené devizy přetvářeli v soustavný tlak na soupeřovu bránu, který ovšem nikdo z našich nedokázal proměnit v tolik očekávaný premiérový gól sezóny. V 10. a 11. minutě prošly před bránu Unionu nádherné centry, ale zde však nebyl nikdo na zakončení. Krásnou akci jsme viděli i v 15. minutě, kdy šel David Krayinskyj sám na bránu, gólman jeho střelu pouze vyrazil, ale opět se nenašel na správném místě nikdo, kdo by dorazil do prázdné brány.

Už to vypadalo, že soupeř udrží bezbrankový 1. poločas i přes fakt, že se hraje téměř výlučně na jeho polovině. V 18. minutě ho však konečně štěstí opustilo. Po vhazování Samuela si míč zpracoval David, odcentroval před bránu Unionu a zde se objevil náš první exekutor Theodor Caban a my se ujali vedení. Dvě minuty poté využil závaru u brány soupeře Kuba „Buchtík“ a zvýšil vedení ABC na 2:0. Poslední slovo před koncem poločasu měl ovšem Union, kdy jsme nedokázali odzbrojit útočníka soupeře na půlce a ten po dlouhém brejku s naším obráncem v patách vyslal relativně slabou střelu k tyči a uzavřel 1. poločas na 2:1 pro ABC.

Z dobře informovaného zdroje víme, že v kabině byli kluci pokáráni za přílišné bušení do míče a snahu odpálit balon z „první“ v podstatě nikomu, což vedlo většinou ke ztrátě míče a následnému protiútoku. A co se týče neproměněných šancí za prvních 25 minut? Tolik jich nebudou mít mnohdy za celý zápas…

Rady trenérů si nejspíš kluci vzali k srdci. Začli lépe kombinovat a hned v 6. minutě druhé půle jsme předvedli nádhernou akci, kdy Samuel vyslal na Káju přesnou kolmou přihrávku a ten neponechal nic náhodě. Míč si dovedl až k hranici velkého vápna, v běhu pak vyslal nechytatelnou střelu k levé tyči na 3:1.

Zdálo se, že utkání je v podstatě rozhodnuto. S tím se ovšem soupeř k našemu překvapení nehodlal smířit. Obzvláště momenty, při kterých měl v poli hráče s číslem 8, byly pro naši obranu velmi nepříjemné. Tento soupeřův útočník značně převyšoval zbytek svého týmu technikou, rychlostí a koneckonců i výškou. Neustále nám vzadu „zatápěl“ a ve 38. minutě utkání, kdy opět utekl naší obraně, nacentroval ze soupeřovy pravé strany přímo před Simonovu bránu, ten stěží vyrazil a od nabíhajícího hráče se míč dostal za jeho záda.

Pokud v tento okamžik někdo čekal, že zbytek 2. poločasu budeme bránit jednogólový náskok, zmýlil se. Kluci dál hráli ofenzivně, hra se rychle přelévala od jedné branky k druhé, obě obrany a gólmani však už změnu skóre nepřipustili a tak jsme do šaten o poznání veseleji mohli odcházet my.

Můžeme říci, že mužstvo ABC Braník splnilo úkol, předvedlo pohledný fotbal a vykročilo úspěšně do nového ročníku. Už nyní jsme tímto překonali skóre z minulého podzimu, kdy se nám v Přeboru nepodařilo získat ani bod a museli jsme vše pracně zachraňovat na jaře.