6.10.2018 TJ Praga U19 - ABC Braník U19 1:2 (0:1)

06.10.2018 20:28

V sobotu 6.října 2018 jsme zavítali do Vysočan na hřiště TJ Praga. I přesto, že se soupeř nachází ve středu tabulky, věděli jsme, že nás nečeká snadný úkol. Při všem respektu k soupeři, jehož nedostatek je nám vytýkán zapšklými anonymy na internetu, jsme k zápasu nastoupili s jasným cílem. Tím byly jako vždy 3 body za vítězství.

Splnit úkol se týmu podařilo, ale stálo nás to ještě víc sil a nervů než jsme si představovali. Tím spíš, že jsme od začátku utkání diktovali tempo, víc drželi míč a připravili si několik příležitostí. Bohužel jsme si jen těžko věděli rady s dobře organizovanou defenzivou soupeře a jeho výborně chytajícím brankářem. Když už jsme se v 19.minutě radovali z úvodního gólu, ukázalo se, že se jedná o radost předčasnou. Rozhodčí gól neuznal kvůli našemu útočnému faulu. Během prvního poločasu jsme měli víc střeleckých pokusů než domácí, jeden z jejich tří pokusů byl ale velmi nebezpečný. Povedenou střelu z velké dálky v 19.minutě náš brankář vytáhl s vypětím všech sil nad břevno. Přece jen se nám podařilo skórovat v 28.minutě. Dennis Nsingani se opřel do míče a z dálky otevřel skóre. Hubené vedení 1:0 vydrželo až do přestávky.

Do druhého poločasu vstoupili naopak lépe domácí. Nám se nedařilo udržet míč na polovině domácích, naše kombinace trpěla nepřesnostmi. Pragovka několikrát zahrozila směrem dopředu. Přesto se nám podařilo zvýšit vedení na 2:0 hned první naší střelou v druhé půli. V 52.minutě krásně vymetl šibenici domácí branky David Vohralík a zdálo se, že zápas dohrajeme v klidu. Komplikace přišla v 58.minutě. Po nepřesné rozehrávce před naší šestnáctkou se útočník soupeře dostal do šance a Petr Procházka musel zatáhnout za záchrannou brzdu – penalta. Kája Mařík sice vystihl směr, ale střela byla umístěna přesně za háčky. Domácí tak snížili na 1:2. Zápas se dohrával ve vypjaté atmosféře, věděli jsme, že se musíme vyvarovat jakékoliv chyby. Soupeř vycítil šanci na vyrovnání a vehementně se o něj snažil. Ale i my jsme si připravili několik šancí. Opět bohužel bez využití.

Vedení se nám podařilo udržet a získat tak 3 body. Tyto body mají velkou cenu, protože jsme na ně hodně nadřeli. Nepředvedli jsme dnes kdovíjaký výkon po stránce kombinace a dalších fotbalových dovedností. Nahradili jsme to ale bojovností a tak jsme dnes měli možnost vidět hodně zajímavý zápas.