6.6.2020 ABC Braník - FK Králův Dvůr 1:3 (0:2)

06.06.2020 15:17

Ve 3.kole KORONA CUPU jsme se poprvé představili na domácím hřišti. A šlo zřejmě i o lehce historický moment, protože je pravděpodobné, že v následujícím týdnu začne demolice objektu kabin. Tudíž jsme se možná úplně naposledy převlékali v současných šatnách. Mimochodem soupeřem dnes nám byl tým Králova Dvora, který byl i u jiného historického milníku tohoto týmu. 17.11.2014 jsme právě proti Královu Dvoru sehráli náš úplně první zápas velkém hřišti.

Dnes jsme předvedli zas o trochu lepší výkon než v úvodních dvou zápasech po koronavirové pauze, na vítězství to ale stejně nestačilo. Zaslouženě si 3 body odváží soupeř. Cestu k vítězství jsme hostům usnadnili individuálními chybami, které byly nemilosrdně potrestány.

Úvod zápasu v našem podání přitom nevypadal vůbec špatně. Hráli jsme hodně s balonem a vepředu se dobře pohybovali. Zhruba kolem 20.minuty jsme ale od aktivní hry upustili. Zranil se Kuba Macho a soupeř hru vyrovnal. A co hůř, byl i nebezpečnější směrem k naší brance. Několikrát jsme se štěstím odolali, ale ve 29.minutě jme ztratili míč před naší šestnáctkou a soupeř šel do vedení. O dalších devět minut později se situace opakovala a bylo to 0:2 z našeho pohledu. V tu chvíli jsme byli na hodně dole a v podstatě se jen čekalo na přestávku.

Podařil se nám vstup do druhého poločasu. Kuba Macho se vrátil i s bolavým kotníkem na hřiště a ve 49.minutě povedenou střelou k tyči snížil na 1:2. Gól nás povzbudil a pomalu jsme převzali aktivitu. Jenže se nám nepovedlo potvrdit zlepšení gólově a místo toho jsme v 70.minutě opět velmi lacino nechali skórovat hosty. A protože žádný z týmů už gól nepřidal, zápas výsledkem 3:1 pro FK Králův Dvůr skončil.

Dnes potěšilo několik individuálních výkonů a aktivní hra na začátku zápasu. To je ale strašně málo a tak celkový dojem nemůže být jiný než neuspokojivý.

Branky:                49. Macho

Sestava:              Mařík (46. Vávra) – Bentsa, Čihák, Zika, Basshiev – Klinger, Srba, Macho, Dyk (Horčík, Dimovski) – Lebeda, Velebil (Karpíšek)

Střely:                 12:12 (6:11)

Rohy:                   7:7 (3:3)

Fauly:                  6:7 (3:4)