6.9.2020 ABC Braník - FK Čáslav 3:2 na penalty (0:0)

06.09.2020 15:32

Ve 3.kole jsme se v sobotu 6.září opět představili na domácím hřišti. V těžké situaci vzhledem ke dvěma prohrám z úvodních dvou kol jsme měli jednoznačný cíl – výhru. Soupeřem nám byl tým Čáslavi, který v předchozích dvou zápasech dvakrát prohrál až na penalty.

Chtěli jsme do zápasu vstoupit aktivně a hosty napadat a k ničemu nepustit. Opak byl ale pravdou. Za prvních 20-25 minut jsme měli obrovský problém dostat se na polovinu hostujícího mužstva. Soupeř využil svojí fyzickou převahu k agresivnímu napadání naší rozehrávky. Po této úvodní pasáži jsme se ale postupně začali zvedat a obraz hry se vyrovnal. V prvním poločase jsme neviděli vážnější šance ani na jedné straně. Snad kromě střely z přímého kopu hostů, kterou horko těžko Kája Mařík vytáhl na břevno.

Ve druhém poločase se opět nehrál nijak zvlášť líbivý fotbal, nicméně jsme postupně začali mít víc ze hry. A přišly i šance. Nejdříve sice zahrozili hosté v 54.minutě, když jejich hráč postupoval sám na našeho brankáře. V 61.minutě si s obráncem soupeře před hranicí vápna pohrál Lukáš Ventura, obtočil se kolem něj a střelou přes brankáře otevřel skóre. Vedení jsme však dlouho neudrželi. O dvě minuty později jsme nedůsledně bránili v naší šestnáctce, míč prošel napříč až k úplně volnému soupeřovu útočníkovi, který měl snadnou práci a vyrovnal. O těžce vydřené vedení jsme sice rychle přišli, ale zároveň jsme cítili, že máme na to strhnout ho zpátky na naší stranu.  Potvrdilo se to v 74.minutě, kdy se krásně podle pravé čáry prodral přes tři hráče soupeře Martin Lebeda, podařilo se mu odcentrovat a Standa Petrus svým premiérovým gólem v branických barvách strhl vedení zpět na naší stranu. Dostali jsme se ještě do dalších nadějných příležitostí. V 77.minutě jsme ve třech postupovali na jednoho obránce a brankáře, obránci se ale podařilo finální přihrávku zablokovat. V 86.minutě střela Ryana Benlalama směřovala jen těsně vedle. Ledová sprcha přišla v nastaveném čase, který jsme nedokázali odehrát takticky. Zbytečně jsme přišli o míč a hostující hráč hlavou srovnal na 2:2.

Naštěstí jsme lépe zvládli penaltový rozstřel, hosté navázali na dva prohrané penaltové rozstřely z úvodních kol a i do třetice prohráli. Postupně se z našich hráčů trefili Martin Lebeda, Jára Zika, Kuba Macho a Lukáš Karpíšek. Pouze břevno nastřelil Roman Bentsa. Kája Mařík dvě penalty soupeře kryl a prémiový bod tak zůstává v Braníku.

Byli jsme dnes kousek od plnohodnotného vítězství a přijít o něj v poslední minutě je vždy kruté. Pro náš klid a sebedůvěru do dalších zápasů jsou ale i dva body důležité. Příští týden se představíme na hřišti ve Svitavách a pokusíme se na dnešní výhru navázat.