7.10.2018 ABC Braník U17 - TJ Praga U17 4:0 (0:0)

07.10.2018 20:40

Los si s našimi dorosty zahrál a dvakrát nás během víkendu poslal proti Pragovce. Zatímco starší dorost získal tři body za výhru 2:1 v sobotu na soupeřově půdě, mladší dorost se o totéž chtěl pokusit v neděli 7.října na domácí trávě. A uspěli jsme nakonec i v druhém zápase, tentokrát jednoznačnějším výsledkem, ale po podobně těžkém průběhu zápasu.

V první půli jsme byli my tím týmem, který byl víc u míče a tvořil hru. Hodně času jsme odehráli na polovině hostů. Nicméně se nám nedařilo vážněji ohrozit jeho branku, zejména protože jsme se hodně tlačili přehuštěným středem a málo využívali volné místo po stranách.  Když už jsme se do šancí dostali, nenaložili jsme s nimi dobře. A protože ani soupeř až na jednu výjimku neměl větší šanci, do šaten se šlo za bezbrankového stavu.

Do druhého poločasu jsme tak šli s odhodláním něco s vývojem zápasu udělat. Nicméně v prvních deseti minutách se obraz hry příliš nezměnil. Opět jsme dobře kombinovali, ale finální fáze nám nevycházela. Zápas se zlomil v 50.minutě a opět se potvrdila platnost hesla „Nedáš, dostaneš“. Hosté zahrávali přímý kop z nebezpečné vzdálenosti a jejich dobře umístěnou střelou se podařilo Kájovi Maříkovi vyrazit. Z rychlého protiútoku otevřel skóre Lukáš Bergman, když zblízka využil přihrávku Artura Fryše z pravé strany hřiště. Na další branku jsme čekali už jen šest minut. Tonda Chlum nekompromisní střelou pod břevno zvýšil na 2:0. A když v 64.minutě přidal další gól po akci Lukáše Bergmana Artur Fryš, bylo v podstatě o vítězi rozhodnuto. Hosté se sice dostali do dvou příležitostí, ale s oběma si poradil Ondra Huth a nám se naopak Vojtou Dykem podařilo přidat další gól a uzavřít tak na konečných 4:0.

Výsledek vypadá jednoznačně, ale na výhru jsme se dnes hodně nadřeli. Za trpělivost a snahu ale patří celému týmu pochvala. Vítězství nás i díky překvapivé výhře Přední Kopaniny ve Vršovicích posouvá na 3.místo tabulky a je povzbuzením před důležitým zápasem proti Dukle Jižní Město příští sobotu.

Kompletní výsledky ZDE

Branky:                50. Bergman Lukáš, 56. Chlum Antonín, 64. Fryš Artur, 75. Dyk Vojtěch

Sestava:              Mařík (64.Huth) – Branžovský, Petržilka, Zvelebil, Macho (Bentsa, Pěchota) – Chlum, Srba, Zika, Mesko (Jaroš) – Bergman, Fryš (Dyk, Karpíšek)

Střely:                  14:5 (7:2)

Rohy:                   9:3 (6:1)

Fauly:                  9:4 (3:3)

Ofsajdy:               3:0 (2:0)

Žluté karty:          0:1 (0:0)