7.3.2020 Bohemians Praha B - ABC Braník 3:0 (1:0)

07.03.2020 15:40

Po dlouhé zimě jsme se 7.března dočkali úvodního jarního zápasu. Na hřišti v Uhříněvsi nás však čekal protivník z nejsilnějších. To potvrzoval i pohled na tabulku, kde po podzimní části béčko Bohemians s náskokem kraluje. Na zápas jsme ale rozhodně nejeli s poraženeckou náladou, vždy v dobré paměti jsme měli podzimní remízu proti stejnému soupeři.

Dnes jsme však prohráli 0:3. Jasně a zaslouženě. Prohra mohla být i vyšší, protože dnes rozhodně nebyl náš den. Domácím jsme nestačili téměř v žádné činnosti a od vyšší prohry nás zachránila jen notná dávka štěstí a výborný výkon Káji Maříka v bráně.

Ten poprvé vytáhl důležitý zákrok hned v úvodní minutě utkání, kdy se soupeřův osamocený útočník dostal do naší šestnáctky. Jeho tvrdou střelu se našemu brankáři podařilo vytěsnit na roh. Jak se později ukázalo, byl to důležitý moment, který nás udržel ve hře a zachoval nám naší víru a naději na dobrý výsledek. Ty nám vydržely skoro až do konce poločasu. Ve 41.minutě jsme už nedokázali pokrýt hráče domácích na hranici naší šestnáctky a ten měl dost času připravit si střelu k tyči, kterou otevřel skóre.

Převážná část předchozích minut se odehrávala na naší polovině hřiště. Nedokázali jsme podržet míč a hrát s ním dál od naší branky. Naše kombinace v podstatě nebyla, protože nám dělalo problém rychlé dostupování soupeřových hráčů. Přesto jsme se dostali alespoň k dvěma náznakům šancí. Nejdříve neúspěšně zakončoval Taras Kozurak a povedená střela Martina Lebedy skončila těsně vedle branky domácích.

Ani domácí si až do zmíněné 41.minuty nevedli v koncovce lépe. Jejich střely včetně zakončení standardních situací byly nepřesné nebo je úspěšně likvidovala naše defenziva.

O přestávce jsme hráče nabádali ke zjednodušení hry, zejména rozehrávky a k větší aktivitě směrem dopředu. Věřili jsme, že obrana domácích je zranitelná a že by se nám mohlo podařit zápas zdramatizovat. To se však nestalo. K částečnému zlepšení došlo, bylo to však za cenu toho, že jsme otevřením obrany nabídli domácím ještě víc příležitostí k ohrožení naší branky. Do 67.minuty jsme drželi nadějný stav. Po rohu soupeře, který zakončoval hráč Bohemians hlavou k tyči, na brankové čáře zasáhl Kája Mařík a koncem prstů míč užuž směřující do naší sítě vyškrábl ven. Naše obrana ale už zareagovat nestačila a domácí hráč byl u míči první a nikým neobtěžován zvýšil na 2:0. O dalších sedm minut později bylo už rozhodnuto definitivně. Hráč Bohemky dostal v naší šestnáctce dost času a prostoru, aby natřikrát zakončil a završil tak skóre na 3:0 pro domácí.

Nebyl to dnes z naší strany úplně nejšťastnější vstup do jarní fáze sezóny. Naše slabiny silný soupeř odhalil úplně donaha. Víme na co se zaměřit a na čem ještě pracovat. V dalších zápasech ale máme na to navázat na úspěšný podzim.