8.9.2019 ABC Braník - Sport.sdružení Ostrá 5:1 (3:0)

08.09.2019 15:19

V zápase 5.kola České Divize dorostu U19 jsme na domácí trávě přivítali tým Sportovního sdružení Ostrá, který se nachází bez zisku bodu na poslední příčce tabulky. Úkol tak byl víc než jasný – zisk tří bodů. To jsme splnili bez zbytečných komplikací. Výkon, který k výhře vedl, ale nepatřil k tomu nejlepšímu, co jsme zatím v soutěži předvedli.

Hodně jsme se přizpůsobili hře soupeře. Naší hru ovlivnil i ne úplně ideální terén. Viděli jsme mnoho nepřesností, hráli jsme zbrkle a zbytečně jsme se snažili prosadit středem místo toho, abychom využili volný prostor na krajích hřiště. I tak jsme byli jednoznačně lepším týmem. Uklidnit se nám pomohla penalta nařízená ve 14.minutě za faul na Filipa Čiháka, kterou s jistotou proměnil Martin Žůrek. Hosté se na rozhodčí hodně zlobili. Byla sice z kategorie přísnějších, ale bránící hráč strčením zezadu zabránil Filipovi akci zakončit. Za mě správně odpískáno. Soupeře jsme v dalších minutách první půle k ničemu závažnému nepustili a když v rozmezí šesti minut ke konci prvního poločasu přidal dvě branky Taras Kozurak, mohli jsme jít do kabin v klidu.

S možná až přílišným klidem jsme však vstoupili do poločasu druhého. Toho soupeř využil ve 48.minutě ke snížení na 1:3, když po nedůslednosti před naším pokutovým územím se soupeřův hráč nechytatelně trefil do šibenice. Gól nás ale spíš nabudil a v 60.minutě nám vrátil tříbrankové vedení svojí typickou individuální akcí Tomáš Trachta. O dvě minuty později skončila střela Filipa Čiháka jen na tyči a ani ostatní naše střelecké pokusy, kterých přibývalo, neskončily v síti. Naopak v 79.minutě zahrozili opět hosté, nebezpečnou střelu ale efektně zlikvidoval Kája Mařík. Tečku za dnešním utkáním tak udělal v 90.minutě Artur Fryš, když zužitkoval pěknou přihrávku Tondy Chluma.

Soupeř nás dnes nedonutil sáhnout si úplně na dno sil, sledovali jsme spíš přeborový než divizní fotbal. Vítězství je ale cenné a po 5.kole nás posouvá na hezké 4.místo tabulky. V příštím kole zajíždíme do Vlašimi a tam budeme zřejmě muset předvést víc ze svých schopností.

Kompletní výsledky ZDE

Branky:                14. Žůrek Martin (pen.), 31. Kozurak Taras, 39. Kozurak Taras, 60. Trachta Tomáš, 90. Fryš Artur

Sestava:              Mařík – Bentsa (66.Branžovský), Srba, Trachta, Čihák – Kozurak (65.Burýšek), Chlum, Klinger (46.Velebil), Román – Lebeda (76.Fryš), Žůrek (80.Petržilka)

Střely:                  16:5 (5:1)

Rohy:                    4:2 (2:0)

Fauly:                    13:11 (5:8)

Ofsajdy:                6:2 (4:2)

Žluté karty:           2:1 (1:1)