9.11.2019 ABC Braník - FK Admira Praha B 3:1 (3:1)

09.11.2019 15:58

Těžký zápas jsme očekávali v posledním podzimním vystoupení na domácím hřišti. Ve 14.kole jsme přivítali v sobotu 9.listopadu Béčko Admiry Praha. Pamětníci si určitě vzpomenou na řadu soubojů v přípravkových a žákovských kategoriích s tímto týmem. Ale pravdou je, že kádry obou soupeřů jsou dnes už úplně jiné. Pikantní náboj dnešnímu zápasu dal i souboj slovenských koučů obou týmů. Připomenu, že na lavičku Admiry se přesunul Viliam Krbúšik, který v loňském roce vedl v podstatě jediného konkurenta ve hře o titul Přeborníka Prahy mladšího dorostu Duklu Jižní Město a před tím mnohokrát další naše tradiční soupeře z Hájů.

Další naší motivací do dnešního utkání bylo dát zapomenout na těžce nepovedené vystoupení v Náchodě minulý týden. A podařilo se. Minimálně výsledkově musíme být spokojeni, herně to žádný extra nezapomenutelný zážitek nebyl. Tým ale dnes fungoval, jak má. Na klucích byla znát chuť, bojovali a snažili se hrát fotbal. Viděli jsme daleko míň nakopávaných míčů, o to víc snahy řešit situace fotbalově.

Rozhodně nám ke konečnému úspěchu pomohl povedený začátek zápasu. Už ve 2.minutě se k exekuci přímého kopu postavil Dan Petržilka a střelou nad brankářem otevřel skóre. Soupeře jsme zaskočili a připravili si i další šance. Dva samostatné průniky v rozmezí dvou minut neproměnil Martin Lebeda, z jeho druhé akce v 16.minutě jsme přece jen druhý gól vytěžili. Z hranice šestnáctky se přízemní střelou přesně k tyči trefil Jirka Román.

Soupeře ale ani tento okamžik nezlomil a trvalo mu pouhých pět minut, než se mu podařilo snížit. Po zbytečném faulu následoval přímý volný kop do naší šestnáctky. Nedokázali jsme úplně správně pokrýt všechny protihráče a odražený míč neměl nikým neatakovaný hráč problém uklidit do naší branky – 2:1. Naštěstí jsme tentokrát ani my nemuseli dlouho čekat na odpověď, která by utnula snahy Admiry o zvrácení dosavadního průběhu. Po pravé straně si ve 25.minutě zatáhl míč do pokutového území hostů Taras Kozurak a do vzdálenější šibenice krásně obstřelil vybíhajícího brankáře. Úvodní pětadvacetiminutovka nabídla asi nejzajímavější fotbal a jak se ukázalo, rozhodla nakonec i o celkovém výsledku.

Druhý poločas nabídl totiž z obou stran daleko slabší výkony. My jsme hráli, co jsme potřebovali. Do vážnějších akcí jsme hosty nepustili a hru jsme drželi daleko od naší brány. Sami jsme ale také nedokázali ohrozit soupeřovu branku. Zaznamenali jsme jedinou střelu a to ještě vysoko nad. Závěrečné minuty se pak dohrávaly víceméně z povinnosti.

Připisujeme si tak zaslouženou výhru. Výkon a přístup k utkání nám dívají klid a optimismus do posledního podzimního zápasu, ve kterém se v Satalicích utkáme s Viktorkou Žižkov B.