9.9.2018 Sokol Stodůlky U19 - ABC Braník U19 1:7 (1:4)

09.09.2018 21:53

V neděli 9.září se svého prvního mistráku po dvou odložených zápasech dočkal i starší dorost. Čekal nás ne zrovna snadný zápas ve Stodůlkách. Věděli jsme sice, že soupeř v minulém kole utrpěl těžký debakl se Zbraslaví, ale strach jsme měli ze skutečně špatného terénu a tuhé defenzivy soupeře. Navíc jsme se obávali co s týmem udělala dlouhá vynucená pauza. Vždyť poslední zápas jsme sehrál v půlce srpna na soustředění. A to ještě v úplně jiném složení…

Obavy z defenzivy domácích se naplňovaly od začátku zápasu. Dobývali jsme těžce branku domácích a nám trvalo až do 24.minuty než se nám podařilo obranu domácích překonat. Dennis Nsingani posunul zprava míč na Filipa Joziče a první gól sezony byl na světě. O další tři minuty později bylo ještě veseleji, naší druhou branku přidal David Vohralík, který k nám před sezónou přišel právě ze Stodůlek. Užuž to vypadalo, že jsme odpor soupeře zlomili, když ve 32.minutě přišla komplikace v podobě snížení domácích. Ti potrestali drobnou nedůslednost v naší defenzivě. Do přestávky se nám však podařilo přidat další dvě branky a o osudu utkání bylo v podstatě rozhodnuto. Nejdříve se ve 41.minutě po přihrávce Tomáše Pláničky trefil Petr Procházka a v poslední minutě na 4:1 pro ABC zvýšila další posila pro tuto sezónu Dennis Nsingani.

Druhý poločas se tak hrál v podstatě z povinnosti. Domácí utkání dohrávali jen v devíti a my jsme sice často stříleli, bohužel ale hodně nepřesně. Zaznamenali jsme devatenáct (!) střeleckých pokusů, výsledkem ale byly jen tři branky. To je žalostně málo a nelze se vymlouvat jen na terén. Svůj druhý dnešní gól přidal v 50.minutě Petr Procházka a v 75.minutě Tomáš Kařízek. Skóre na konečných 7:1 pro branické barvy uzavřel v poslední minutě Dennis Nsingani.

Dnešní zápas nebyl i přes vysokou výhru úplně snadný. Dobývat zataženého soupeře je někdy těžší než hrát otevřenou partii. Moc jsme se tak o aktuální formě týmu po dlouhé vynucené pauze nedozvěděli. Vítězství se ale počítá a měli bychom se od něj odrazit do dalšího náročného programu.

Kompletní výsledky ZDE

Branky:                Procházka 2 (41‘, 50‘), Nsingani 2 (45‘, 90‘), Jozič (24‘), Vohralík (27‘), Kařízek (75‘)

Sestava:              Sládek (80.Müller) – Štěrba, Čihák, Trachta, Hour (72.Macho) – Jozič, Plánička, Žůrek (60.Voloshynovskyi), Nsingani – Procházka (56.Kařízek), Vohralík (72. Bergman)

Střely:                  2:30 (2:11)

Rohy:                   0:11 (0:7)

Fauly:                   1:8 (0:6)

Ofsajdy:                0:4 (0:3)

Žluté karty:            0:1 (0:0) – Štěrba (60‘)

Pavel MAŘÍK