4.10.20202 ABC Braník - TJ Sokol Třebeš 1:2 na penalty, poločas 1:0

04.10.2020 15:53

V neděli 4.října jsme nastoupili opět ve Vraném nad Vltavou proti týmu Sokola Třebeš. Samozřejmě, že jsme do utkání šli nahecovaní a chtěli jsme odčinit prohru a matný dojem z Vlašimi. I přes dobře rozehraný vývoj utkání se nám ani jedno nepodařilo a nakonec bereme jen bod za remízu v základní hrací době.

První poločas byl vyrovnaný, hrálo se převážně uprostřed hřiště. O něco málo víc šancí si přece jen vytvořili hosté. Paradoxně to ale byl náš rým, který šel do vedení. První a v podstatě jediná trochu nebezpečná střela z kopačky Marka Musila z přímého kopu zapadla v 16.minutě za záda chybujícího gólmana hostí. Šance soupeře jsme se štěstím přestáli a do šaten se tak šlo za našeho hubeného vedení 1:0.

Druhý poločas se nám ale nevyvedl. Respektive jeho druhá část. Dlouhou dobu jsme drželi jednogólový náskok a soupeře k ničemu vážnějšímu nepustili. Od zhruba poloviny druhé půle ale hosté přitlačili a my jsme se ze hřiště jakoby vytratili. Začali jsme neuvěřitelně zmatkovat v defenzivě a nedokázali chvíli podržet míč. V 69.minutě po chybě Dana Srby šel sám soupeřův útočník na naši branku, ale neuspěl. Toto varování jsme nevzali vážně a trest přišel o deset minut později. Po zmatcích při rozehrávce od naší branky jsme o míč přišli a hosté střelou odraženou od tyče se štěstím srovnali.

V závěrečné desetiminutovce se zablýsklo před oběma brankami. Nejdřív Standa Petrus v 86.minutě trefil jen gólmana a v následující minutě postupoval hostující hráč na naší branku. Naštěstí i do třetice dnes v podobné situaci uspěl Kája Mařík.

Penalty jen potvrdily náš dnešní zmar…ze čtyř zahraných jsme skórovali jen dvakrát. Škoda, dodatečný bod nebyl nedosažitelný, protože i soupeř dvakrát neproměnil.

Opět se propadáme neúplnou tabulkou a opět se před dalším zápasem dostáváme pod tlak. V dalším kole se představíme v neděli 11.října doma proti týmu Trutnova.