20.6.2020 FC Rokycany - ABC Braník 0:3 (0:2)

20.06.2020 16:31

V sobotu 20.června jsme v Rokycanech nastoupili k poslednímu zápasu sezóny, který pro zajímavost byl v pořadí 32. To není málo, ale o 14 mistráků nás připravil Koronavirus. Každopádně to dnes byl i poslední zápas v kategorii dorostu pro naše tři spoluhráče, kteří se přesouvají do kategorie mužů. Filipovi Čihákovi, který je mimochodem v našem kádru služebně nejstarším bráničákem a musí mít snad už modrobílou krev, Martinovi Horčíkovi a Jirkovi Románovi děkujeme a přejeme hodně úspěchů do další kariery.

Rozlučka se nám dnes povedla na výbornou. Drobnou kaňkou může být snad jen počasí, protože celý zápas pršelo a kvůli tomu byl zápas přesunut z krásné trávy na umělku. Ta byla o něco menší než jsou úplně standardní rozměry, ale možná to byla větší výhoda právě pro náš tým. Naše výkony po vynucené pauze měly stoupající tendenci a je snad i škoda, že tahle prazvláštní sezóna už končí.

Od úvodního hvizdu jsme měli převahu. K tradičně spolehlivé defenzivě jsme tentokrát přidali i skvělý ofenzivní výkon. Pohybem a aktivním napadáním jsme donutili domácí k několika chybám, po kterých se zrodila řada našich šancí. Ve 12.minutě trefil Martin Lebeda krásnou střelou jen břevno, ale o dvě minuty později se povedlo z pravé strany odcentrovat Vojtovi Dykovi a Dan Srba relativně daleko od branky míč stejně trefil hlavou tak, že se brankář soupeře po něm jen marně natahoval. Ve 21.minutě vystihl Vojta Dyk přehrávku domácích obránců a do prázdné brány zvýšil na 2:0 pro ABC. I v dalším průběhu jsme spolehlivě zlikvidovali všechny náznaky šancí rokycanských, avšak ani nám se už skórovat nepovedlo. A to i přesto, že se do vyložených šancí postupně dostali Dan Srba, Vašek Velebil, Martin Lebeda a hned dvakrát Kuba Macho. Za našeho zrádného vedení 2:0 se tedy šlo do kabin.

Czaplárova past však po přestávce nesklapla. A to i přesto, že jsme postupně obměnili sestavu o hráče ročníku 2004, kteří nám dnes vypomohli. I oni se prezentovali kvalitními výkony. Měli jsme i dál více ze hry a hra ve zhuštěném prostoru našim hráčům vyhovovala. Dlouho se nám nedařilo přidat uklidňující třetí branku až v 65.minutě se trefil náš nejlepší střelec v  Korona Cupu a zvýšil na 3:0 pro naše barvy. Zápas už se poté dohrál v klidu.

Z půdy ligového týmu si tak zaslouženě odvážíme 3 body a díky výhrám Příbrami nad Berounem a Hořovicka nad Královým Dvorem se posouváme na konečnou 3.příčku, která mimochodem znamená i finanční odměnu, kterou hráči můžou využít na svojí rozlučku. Na tomto místě se patří poděkovat i organizátorům Korona Cupu včele s Jindřichem Landou, který tuhle náhradní soutěž vymyslel a zorganizoval a dal tak větší náboj přáteláků, které bychom jinak hráli.

Dnešní tečka za sezónou se sice povedla, nemůžeme ale zapomenout na neduhy, které nás během ní trápily. Na den přesně za měsíc začínáme přípravu na další sezónu a máme určitě na čem pracovat.

Branky:                14. Srba, 21. Dyk, 65. Lebeda

Sestava:              Mařík (46.Vávra) – Bentsa (Altera), Zika, Čihák, Rau– Román (Horčík), Srba, Macho, Dyk (Davizi) – Lebeda, Velebil (Kozohorský)

Střely:                  5:15 (4:8)

Rohy:                   6:5 (6:1)

Fauly:                  10:9 (3:3)

Ofsajdy:               1:1 (1:1)