Turnaj ABC Braník - MINI ARÉNA CUP 20.6.2010

21.06.2010 12:30

 

Nově se rodící tým A-mladší přípravky na sezónu 2010-11 s několika posilami opět po týdnu absolvoval velký domácí turnaj za účasti 16 mužstev. Po celý turnaj nás bohužel provázela smůla v podobě zdravotních potíží, zranění a ani pavouk turnaje k nám nebyl příliš milosrdný. Zejména v zápase pravdy v semifinále, kdy nám přisoudil silnou Admiru.

V základní skupině jsme v prvním zápase nastoupili proti nevyzpytatelným Chabrům, koučovaným Vladimírem Šmicrem, jehož syn zlobil neúnavně naší defenzivu. Vítězství, byť jen těsné, nás potěšilo a položilo základ k postupu ze skupiny. Hned v následujícím zápase jsme nastoupili proti

Měcholupům, které nás zlobily ještě více. Ve vyrovnaném zápase ale potěšila předváděná hra. Oba úvodní zápasy byly herně nejpovedenější, kluci si přihrávali a tlačili se před branku soupeře. To se nám vyplatilo právě v tomto zápase, protože po jedné z podobných akcí jsme kopali penaltu. Archip Khomyn ji neomylně proměnil. Hubené vedení jsme dokázali držet ale jen do poslední minuty, kdy jsme neubránil roh soupeře a úplně volný hráč prostřelil Simona Klomínka v naší brance. Remíza 1:1 byla spravedlivá a nám dávala šanci k postupu ze skupiny z druhého místa. Čekala nás totiž silná Slavie, hrající na turnaji s dvěmi týmy. Tento zápas se hrál v podstatě jen na půlce hřiště a to bohužel té naší. Přesto nám dlouho pomáhalo štěstí a urputná snaha naší defenzivy. Slavie nastřelila dvakrát tyč, spoustu 100%ních příležitostí zlikvidoval Simon. Branku Slavie jsme neohrozili a její brankář hrál osmého hráče v poli na naší půlce. Porážka 0:3 ale pro nás znamenala 2.místo ve skupině, což znamenalo nejhůř konečné 8.místo, ale i možnost bojovat ještě o medaile. O všem mělo rozhodnout semifinále.

Před ním se ale udělalo nevolno Simonovi, který v brance držel naše šance hodně vysoko a svoji další účast v turnaji musel vzdát. Do brány tak putoval osvědčený Samuel, který nám tak po několikáté už vytrhl trn z paty. Simona zastoupil velmi dobře a v dalších zápasech nás mockrát podržel. Čekala nás ale Admira, která si brousila zuby na postup do skupiny o medaile. My se nechtěli vzdát lacino. Přesto do vedení šel brzy soupeř. Nám se podařilo rychle vyrovnat Lukášem Koblasou, to bylo ale z naší strany všechno. Soupeř přidal dvě branky a zcela poprávu zvítězil 3:1. Čekala nás stejně jako před týdnem skupina o 5. – 8.místo.

Do prvního zápasu této skupiny proti Zličínu jsme šli s vědomím, že právě tady se rozhodne o konečném umístění. Bohužel jsme se opět trápili se střeleckou nemohoucností. Jedinou branku vstřelil opět Archip z penalty po faulu na unikající Lukáše Koblasu a tak jsme za remízu 1:1 mohli být rádi. V dalším utkání nás čekala repríza zápasu ze základní skupiny proti Slavii. I průběh byl stejný, jen jsme inkasovali o dva góly víc, snad vinou ubývajících sil. Další soupeři na tom byli ještě hůř. Beroun, který nás čekal v posledním zápase turnaje se Slávií prohrál 0:8. Nám tak v posledním zápase k dobrému umístění stačila remíza proti Berounu. A té jsme také dosáhli, když oba naše góly vstřelil Lukáš Koblasa. Ten svými celkově čtyřmi brankami z pozice levého záložníka alespoň částečně napravil střelecký výpadek ostatních hráčů.

Na turnaji jsme obsadili konečné 6.místo, což velmi dobrý výsledek v konkurenci 16 mužstev. Některé individuální výkony, i hra celého týmu v některých momentech jsou příslibem do příští sezóny.

 

Výsledky:

Základní skupina:

ABC    - Chabry       1:0     (Koblasa)

         - Měcholupy  1:1     (Khomyn z penalty)

         - Slavie         0:3

 

Semifinále:

ABC    - Admira       1:3     (Koblasa)

 

O 5. – 8.místo

ABC    - Zličín         1:1     (Khomyn z penalty)

         - Slavie         0:5

         - Beroun       2:2     (Koblasa 2)

 

Celkové pořadí:

1. Slavia Praha B

2. Dvůr Králové

3. FC Tempo Praha

4. Admira Praha

5. Slavia Praha A

6. ABC Braník

7. Beroun

8. Zličín

9. Vršovice

10. Viktorie Žižkov

11. Želatovice

12. Hradec Králové

13. Chabry

14. Měcholupy

15. Stará Huť

16. Kyje